Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde najdete několik turistických informací a tipů, které je dobré vědět a za Váš pobyt byste se je možná ani nedozvěděli...

ObrazekPláže

Pláže poblíž města Samosu, jmenovitě Lemonakia, Tsabou a Tsamodou, jsou považovány za nejkrásnější v celém Řecku. Opravdu se to zdá být pravda, je tam moc krásně. Jediným důvodem si to správně nevychutnat je ale také zdejší množství slunících se lidí. Za nádhernu Samosu je považována také Potami nebo Psilli Amos na jihu.

ObrazekSlunečníky

Skoro na všech hlavních plážích se platí poplatek za celodenní pronajmutí slunečníků a lehátek. Většinou to bývá slunečník + 2 lehátka a poplatek činí 5 euro. Pokud se Vám ale moc chce a tato cena Vám přijde drahá, můžete oběhat celou pláž a vyptávat se na cenu i jinde. Dají se totiž najít i slunečníky za 4 eura, které stojí na té samé pláži. To Vám ale nikdo neřekne, takže nezbývá nic jiného, než se ptát a ptát a ptát.

Hmyz

Je zde otravný jako všude, kde je teplo. Takže si rozhodně přibalte např. repelent do zásuvky.

Taverny

Pro Řeky je hodování společenskou dlouhou záležitostí. Takže přesně podle toho k Vám přistupují i v tavernách, pokud se zde jdete najíst. Dobrá rada zní, vyhraďte si na to celý večer, pokud se totiž domníváte, že za hodinu budete po jídle, jste na omylu..:-) Číšníci Vám snesou, co si myslí, že Vám na očích vidí. Takže po objednání dostanete většinou malý předkrm, po jídle "přídavek" v podobě melounu, alkoholu, čehokoliv..

Důležité je také připomenout, že pro Řeky je velmi neslušné, pokud by Vám přinesli účet hned po jídle. Vypadalo by to totiž, že Vás chcou z restaurace vyhnat.. takže se nedivte, když budete netrpělivě přesedat na místě i třičtvrtě hodiny po jídle a divit se, kde jsou s tím účtem..

Spropitné

Činí většinou mezi 50 centy až eurem a to podle počtu osob u stolu. K tomu také bývají započteny všechny ty předkrmy a deserty (většinou se jejich cena pohybuje kolem eura), které jste si ani neobjednávali a oni Vám je s úsměvem donesli. Takže celkový účet se může navýšit až o 5 euro, aniž byste to vůbec tušili.

Voda

Voda je zde pitná, ale turistům se doporučuje kupovat ji raději balenou. Voda na Samosu má totiž jiné minerálové složení než ta, na kterou jsme zvyklí my, takže by nám pak mohla způsobit zažívací potíže. Pokud jste ale zdraví a cítíte, že bý Vám to nemělo uškodit, není důvod tu ze Samosu nepít.

Toalety

Z důvodu, že Řecko má uzší vedení kanalizace, háže se toaletní papír do připraveného koše a ne do záchodu, jak je tomu zvykem u nás. Na pokojích se proto vynáší koš a uklízí denně.